Sukces Małgorzaty Hołub-Kowalik na mistrzostwach w Poznaniu

an 8541 2022 05 21 065333

W Poznaniu rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski AZS w lekkiej atletyce.

W biegu na 400m triumfowała Małgorzata Hołub-Kowalik z AZS-u UMCS-u Lublin, dla której był to dopiero pierwszy start w sezonie.

– Otwarcie sezonu na tych Akademickich Mistrzostwach Polski to była dla mnie cały czas wielka niewiadoma, bo nie wiedziałam, czego się spodziewać. Cały sezon przygotowawczy był dla mnie bardzo trudny, więc jeszcze dzisiaj rano śmiałam się, że złamane 54 sekundy to będzie całkiem nieźle, a tu wyszło 52.18, więc wow – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik.

W klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski na tym dystansie złoto wywalczyła Adrianna Czapla z UMCS-u Lublin, która wyprzedziła reprezentującą Politechnikę Lubelską Alicję Wronę.

Dwa medale dla naszego regionu zdobyły męskie sztafety 4X100m. Złoto wywalczyli Jakub Chmiel, Eryk Hampel, Jakub Lempach i Łukasz Żak z UMCS-u, a brąz Piotr Tarkowski, Damian Czarnocki, Jakub Pyda, Kacper Lemieszek z AZS-u AWF Biała Podlaska.

Srebrny krążek zdobyła sztafeta żeńska UMCS-u Lublin 4X100m w składzie Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk, Weronika Taracha i Natalia Pietruczuk.

Z kolei drugi w biegu na 1500m był Szymon Żywko, także z UMCS-u.

Mistrzostwa w Poznaniu potrwają do niedzieli.