Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym.
CZYTAJ: Liczby rzeczywiste, funkcje czy figury geometryczne. Maturzyści zmierzyli się z matematyką
Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00. Trwał 120 minut.
Arkusze egzaminacyjne z angielskiego na poziomie podstawowym Centralna Komisja Egzaminacyjna ma ujawnić po południu.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Matura z matematyki w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie
W piątek (06.05) o godz. 14.00 rozpoczną się pisemne egzaminy z innych języków obcych nowożytnych zdawanych na poziomie podstawowym: z niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i z włoskiego.
CZYTAJ: Wrażenia maturzystów po egzaminie z matematyki
Maturzysta musi przystąpić do 3 obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mają jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym.
Wszyscy maturzyści muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do 6 takich egzaminów. Wśród przedmiotów do wyboru, zdawanych na poziomie rozszerzonym, są m.in. języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Matura z języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie
Egzamin z angielskiego na poziomie rozszerzonym, a także egzamin z angielskiego na poziomie dwujęzycznym będą przeprowadzone w poniedziałek 9 maja, rano.
CZYTAJ:Ruszył maturalny maraton. Abiturienci mierzyli się z językiem polskim
Egzamin z francuskiego na poziomie rozszerzonym i egzamin na poziomie dwujęzycznym będą 10 maja po południu, z hiszpańskiego – 11 maja po południu, z rosyjskiego – 12 maja po południu, z niemieckiego – 13 maja po południu i z włoskiego – 16 maja po południu.
W tym roku abiturienci nie muszą przystępować do dwóch – obowiązkowych w latach ubiegłych – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Przeprowadzane zostaną one wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.
PAP / RL / opr. AKos
Fot. Piotr Michalski