Zmiany w kobiecej piłce ręcznej. Dużą rolę odegra w nich Lublin

bq8v3417 2022 05 11 195315

Spore zmiany szykują się w kobiecym szczypiorniaku. Podczas wspólnej konferencji Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Superligi sp. z o.o. poinformowano o stworzeniu nowych placówek Szkół Mistrzostwa Sportowego dla dziewcząt w Lublinie i Kaliszu oraz planach utworzenia Ligi Centralnej i poszerzenia PGNiG Superligi Kobiet o kolejne zespoły od sezonu 2023/4. Wówczas liczba drużyn w lidze ma wzrosnąć z 8 do 10.

CZYTAJ: W Lublinie będą kształcić się przyszłe mistrzynie piłki ręcznej

Uczestnicząca w konferencji rozgrywająca MKS-u FunFloor Perły Lublin, Kinga Achruk jest za powiększeniem Superligi i uważa, że powstanie ligi zawodowej było korzystne: – Proces licencyjny, zwłaszcza kontrola budżetu klubu, daje zawodnikom i zawodniczkom komfort i bezpieczeństwo. W przeszłości różnie to bywało i cieszymy się, że jest to już za nami. W przypadku rozszerzenia ligi mogą być obawy o poziom sportowy, ale cieszymy się, że powstanie Liga Centralna. Jeżeli u mężczyzn to się sprawdziło, u kobiet może być również fajnie.

Kinga Achruk, która sama jest absolwentką SMS-u przyznaje, że powstanie dwóch kolejnych takich ośrodków pomoże w rozwoju dyscypliny i pomoże młodym zawodniczkom: – Byłam szczęściarą, że mogłam trafić do takiej szkoły. A wiele moich koleżanek nie miało takiego szczęścia i ich kariera niestety się zakończyła, bo na tym etapie życia wybiera się: albo szkoła, albo sport. Zaś Szkoła Mistrzostwa Sportowego dała mi możliwość, że mogłam pogodzić obie rzeczy.

SMS-y w Lublinie i Kaliszu mają już funkcjonować od września 2022 roku. Dyrektorem sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie ma być Izabela Puchacz.

AR / media społecznościowe PGNiG Superligi

Fot.archiwum

                           

Exit mobile version