Bezpłatne badania, porady i wykłady podczas Lubelskich Dni Promujących Zdrowie

stethoscope g276261b8a 1920 2022 06 02 090042

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, wykłady – to niektóre wydarzenia zaplanowane podczas Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, które rozpoczną się w piątek (03.06). Akcja profilaktyczna dedykowana mieszkańcom Lublina potrwa przez tydzień.

Od Rodzinnego Festynu Zdrowotnego przy Centrum Kultury w Lublinie rozpoczną się w piątek (03.06) Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. W trakcie imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbować zdrowej żywności. Zainteresowane osoby będą mogły wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz założyć Internetowe Konta Pacjenta. Dla młodszych uczestników zaplanowano m.in. pokazy karate, konkursy, gry i zabawy z nagrodami.

Zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych Monika Lipińska zaznacza, że poprzez tego typu akcje profilaktyczne miasto chce przypomnieć o potrzebie dbania o zdrowie, wpływie naszego stylu życia na kondycję zdrowotną, a także metodach wzmacniania odporności i poprawy stanu fizycznego.

– Budując potencjał zdrowotny naszych mieszkańców staramy się stworzyć możliwość wykonywania podstawowych badań również obywatelom Ukrainy, którzy przebywają na terenie Lublina w związku z wojną w ich kraju – dodała Lipińska.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie potrwają do 10 czerwca. Przez tydzień mieszkańcy mogą skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez placówki medyczne i różne organizacje działające na terenie Lublina. W szpitalach, przychodniach zdrowia i innych instytucjach medycznych dostępne będą bezpłatne badania profilaktyczne, porady i konsultacje specjalistów oraz wykłady.

Przewidziano między innymi: badania słuchu dla dzieci i dorosłych, morfologię, tomografię klatki piersiowej, konsultacje z psychiatrą oraz psychoterapeutą uzależnień, badania dermatoskopowe skóry, testy alergiczne dla dzieci, profilaktyczne badania pod kątem raka szyjki macicy, USG piersi, mammografię, konsultacje chirurga onkologa oraz badania okulistyczne w kierunku zaćmy.

PAP / RL / opr. AKos

Fot. pixabay.com

Exit mobile version