Czwarty dzień pływackich mistrzostw Polski: zawodnicy AZS-u UMCS-u bez medali [ZDJĘCIA]

kra 5415 2022 06 03 215702

Pływacy AZS-u UMCS-u Lublin nie zdobyli żadnego medalu podczas czwartego dnia głównych mistrzostw Polski, które odbywają się na basenie Aqua Lublin.

Najbliżej podium była męska sztafeta 4X200m stylem dowolnym, która zajęła czwartą lokatę. W tej samej konkurencji najlepsza ze sztafet kobiet AZS-u UMCS-u była piąta.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu – dzień 4

Indywidualnie w finałach A popłynęły – Martyna Piesko i Zuzanna Cioch-Gradzik – zajmując odpowiednio szóste i ósme miejsce na 200m motylkiem. Siódmy na 100m stylem dowolnym był Bartosz Piszczorowicz.

Na tym dystansie pasjonującą rywalizację stoczyli Karol Ostrowski z MKP Szczecin i Kamil Sieradzki z AZS-u AWF Katowice. Obaj wypełnili minima na mistrzostwa Europy w Rzymie, ale lepszy okazał się Ostrowski.

– Nie było łatwo, ale przyzwyczaiłem się w tym roku do trudności. Ten rok nie był dla mnie łatwy. Przyjechałem na mistrzostwa z nadzieją, że nie przyniosę wstydu sobie i swojej drużynie, bo byłem pewny, że nie będzie formy, a jednak okazało się, że pływam około życiówek. Jestem naprawdę zadowolony, szczególnie że udało mi się wygrać koronny dystans – królewski dystans 100 kraulem. Jestem dzisiaj najszczęśliwszy na świecie – mówi Karol Ostrowski.

Jutro ostatni dzień mistrzostw, w których do tej pory AZS UMCS Lublin zdobył 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.