Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny w Lublinie zostanie podniesiony do godności sanktuarium. Dziś (05.06) rozpoczęły się uroczystości z tej okazji. Parafianie spotkali się na festynie rodzinnym, a na wieczór zaplanowano koncert.
ZOBACZ ZDJĘCIA: I Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie
– Sanktuarium to kościół, który ma szczególne zadanie. W naszym wypadku będzie to duszpasterstwo rodzin – mówi proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie ksiądz prałat Tadeusz Pajurek. – Arcybiskup lubelski wydał dekret i specjalny statut, który umożliwia nam, aby szczególną opieką objąć rodziny w naszej archidiecezji poprzez modlitwę, sympozja, koncerty, spotkania integracyjne. Chcemy, żeby rodziny, o których Jan Paweł II mówił, że są drogą Kościoła, były zauważone.
Występy muzyczne, animacje dla dzieci i pokazy ratownictwa medycznego – to atrakcje festynu rodzinnego, który odbywa się w parku imienia Jana Pawła II. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem: – To pierwszy festyn tego lata – mówią jego uczestnicy. – Warto przyjść i zobaczyć. Jest piękna pogoda, są koncerty, malowanie twarzy, wata cukrowa. Można pospacerować i się pobawić. Fajnie, że jest tak dużo ludzi i że społeczność naszej parafii się łączy.
Festyn rodzinny w wąwozie na Czubach potrwa do godziny 18.30. Pół godziny później w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny rozpocznie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej.
CZYTAJ: Lublin: rozpoczynają się uroczystości ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny
Główne uroczystości ustanowienia Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie w kościele pod jej wezwaniem na Czubach zaplanowano 9 czerwca, w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II w Lublinie. Tego dnia o godzinie 18.00 zaplanowano uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika.
Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny powstała w 1984 roku. 9 czerwca 1987 roku odwiedził ją papież Jan Paweł II. Trzy lata później, w 1990 roku, została zakończona budowa kościoła. W 30. rocznicę wizyty ojca świętego, świątynię konsekrował arcybiskup Stanisław Budzik.
MaK/ opr. DySzcz
Fot. Piotr Michalski