Lekkoatletyka: Lubelskie medalowo najlepsze w Polsce

mid 22610766 2022 06 11 202101

O 4 krążki powiększył się dorobek lekkoatletów AZS-u UMCS-u Lublin w trzecim, ostatnim dniu mistrzostw Polski, które były rozgrywane w Suwałkach.

Złote medale wywalczyły: Angelika Mach w biegu na 5 km i kobieca sztafeta 4×400 metrów  w składzie: Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Adrianna Janowicz-Półtorak i Małgorzata Hołub-Kowalik

Z kolei brązowe medale zdobyli: Adrianna Czapla w biegu na 800 metrów oraz męska sztafeta 4×400 m w składzie: Krzysztof Hołub, Cezary Mirosław, Oskar Gołębiowski i Maciej Hołub.

AZS UMCS z dorobkiem 11 krążków –  6 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych – wygrał klubową klasyfikację medalową.  Lubelskie z 15 medalami – 9 złotymi, 2 srebrnymi i 4 brązowymi – zwyciężyło w klasyfikacji województw.

W punktacji klubowej AZS UMCS zajął pierwsze miejsce, a wśród województw lubelskie w tym zestawieniu było drugie.