Lubelscy ciężarowcy najlepsi w Polsce

ciezary 2022 06 13 190756

Lubelskie wygrało klasyfikacje wojewódzką młodzieżowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów rozegranych w Bydgoszczy. To już czwarty taki triumf z rzędu. Nasi sztangiści wywalczyli 12 medali w tym 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Klaudia Luterek z Agrosu Zamość w wadze do 55 kg, Agnieszka Zimroz ze Znicza Biłgoraj w kategorii do 87 kg oraz Karol Maksymowicz z Agrosu w wadze do 55 kg.

Srebrne krążki w swoich wagach zdobyli: Natalia Bobrowska z Unii Hrubieszów, Weronika Zielińska z AZS -u AWF-u Biała Podlaska, Natalia Fota z Wisły Puławy, Karol Brodziak z POM-u Iskry Piotrowice i Patryk Burda z AZS-u AWF-u Biała Podlaska. Z kolei brązowe medale zdobyli: Klaudia Szelestowska z Unii Hrubieszów oraz Michał Kościuk, Mirosław Dobosz i Damian Niedźwiecki – wszyscy z AZS-u AWF-u Biała Podlaska.