Memoriał Kusocińskiego: 2. miejsce Malwiny Kopron, rekord Sofii Ennaoui

memorialkusocinskiego 05062022 fotpawelskraba 030 2022 06 05 202551

Malwina Kopron z Wisły Puławy zajęła 2. miejsce w konkursie rzutu młotem podczas 68. memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbył się w Chorzowie. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Tokio w najlepszej próbie uzyskała 75 m i 8 cm, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Dalej – o 68 cm – rzuciła tylko Anita Włodarczyk.

W memoriale wzięła też udział liczna grupa lekkoatletów AZS-u UMCS-u Lublin.

Do wielkiej formy po kontuzji wraca Sofia Ennaoui (na zdj.). We wtorek w Ostrawie biegaczka AZS-u UMCS-u Lublin wypełniła minimum na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata w biegu na 1500 m. Dziś (05.06) urodzona w Maroko 26-latka ze znakomitej strony pokazała się na dystansie 800 m. Czasem 1:58.98 pobiła własny rekord życiowy, również wypełniając normę na zbliżające się czempionaty.

Ennaoui nie ukrywała zaskoczenia uzyskanym rezultatem. – Daj Boże, żeby tak każdy mógł wracać po kontuzjach. Ten wynik bardzo mnie zaskoczył. Nie wiedziałam, że jestem w tak dobrej formie. Na razie nie mam wytrenowanych takich prędkości. Bieg na 1500 metrów to rezultat, którego mogłam się spodziewać, bo to był bieg na minimum. Ale nie wiedziałam, że jestem gotowa na osiągnięcie rekordu życiowego, na rywalizowanie z najlepszymi na świecie – mówiła Sofia Ennaoui.

Szybsze od Sofii Ennaoui były dziś tylko Etiopka Diribe Welteji oraz Brytyjka Jemma Reekie.

Na tym samym dystansie – również z rekordem życiowym – 5. była Adrianna Czapla. W tej samej konkurencji – ale wśród mężczyzn – na 13. pozycji sklasyfikowano Bartosza Kitlińskiego, a na 16 Kamila Oleszka. Rywalizacji nie ukończył Michał Kitliński.

W biegu na 400 m zobaczyliśmy aż trzy reprezentantki akademickiego klubu z Lublina. Małgorzata Hołub-Kowalik zajęła 7. miejsce, 10. czas uzyskała Alicja Wrona, a 11. była Wiktoria Drozd.

W biegu na 110m przez płotki 6. był Michał Sierocki.

Na płaskim dystansie 100 m rywalizowali sprinterzy Agrosu Zamość. Wśród mężczyzn 5. lokatę zajął Dominik Kopeć, a Patryk Krupa 8. Wśród kobiet 10. wynik uzyskała Izabela Jastrząb, a 14. Monika Romaszko.