Mistrzostwa świata: Katarzyna Wasick druga na 50 m dowolnym

mid epa10032246 2022 06 25 190418

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem dowolnym. Reprezentacja Polski zakończy zawody w Budapeszcie z dwoma krążkami – wcześniej także drugi na 50 m stylem grzbietowym był Ksawery Masiuk.

Wasick uzyskała w finale wynik 24,18, a zwyciężyła Szwedka Sarah Sjoestroem – 23,98, która ma w dorobku już 10 złotych medali MŚ. Brąz wywalczyły Australijka Meg Harris oraz Amerykanka Erika Brown – obie uzyskały 24,38.

Masiuk przepłynął 50 m w czasie 24,49, o jedną setną sekundy gorszym od rekordu kraju, który 17-letni Polak ustanowił w piątkowe popołudnie. Wyprzedzili go Amerykanie Justin Ress i Hunter Armstrong, jednak po sędziowskiej analizie pierwszy z nich został zdyskwalifikowany i Armstrong zdobył złoto czasem 24,14. Brąz wywalczył Włoch Thomas Ceccon – 24,51. W półfinale odpadł Tomasz Polewka.

W stolicy Węgier na zakończenie mistrzostw odbędą się jeszcze trzy finały, ale już bez udziału Polaków.