Trzeci dzień pływackich mistrzostw Polski: dwa medale zawodników AZS-u UMCS-u [ZDJĘCIA]

kra 4954 2022 06 03 012148

Dwa medale – złoty i brązowy – zdobyli reprezentanci AZS-u UMCS-u w trzecim dniu pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu – dzień 3

Na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Bernat, która wygrała wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym. 17-latka, która przygotowuje się do rozpoczynających się za kilkanaście dni mistrzostw świata, uzyskała czas 2:11.48 i wypełniła jednocześnie minimum na mistrzostwa Europy.

– Taki był nasz plan z trenerem. Zaczynam luźniutko, druga 50 średnio, potem mocno i ostatni na maksa – mówi Laura Bernat.

Bernat przyznała, że lubelskie mistrzostwa nie były jej najważniejszą imprezą w sezonie. Dla niej głównym celem są starty międzynarodowe. – Na pewno najbardziej mistrzostwa Świata juniorów, ale też mistrzostwa Świata i inne międzynarodowe zawody.

W ostatniej czwartkowej (02.06) konkurencji brązowy medal wywalczyła sztafeta mieszana 4×100 m stylem dowolnym. Po trzech dniach zawodów AZS UMCS ma w dorobku 8 medali – w tym 2 złote.

Ponadto brązowy medal wywalczyła sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym AZS-u UMCS-u.

Swój kolejny złoty medal w mistrzostwach wywalczyła Anna Dowgiert z Warty Poznań – tym razem na 50 m motylkiem. Pływaczka po swoim starcie była jednak rozczarowana. – Moim celem nie były tutaj złote medale, moim celem były tutaj wyniki. Celowałam na 50 delfinem poniżej 26 sekund, niestety ta sztuka mi się nie udała, ale jeszcze nie składam broni.

Po trzech dniach zawodów AZS UMCS ma w dorobku 8 medali – w tym 2 złote. Mistrzostwa potrwają do soboty (04.06).