Wimbledon: trzy polskie tenisistki odpadły w drugiej rundzie [AKTUALIZACJA]

mid epa10041609 2022 06 29 190008

W środę w drugiej odpadły rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu trzy Polki. Magda Linette (na zdj.) uległa grającej z „15” Niemce polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6, Maja Chwalińska – rozstawionej z numerem 28. Amerykance Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6, a Katarzyna Kawa przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur 4:6, 0:6.

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem 15. Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6. Linette w światowym rankingu zajmuje 65. miejsce. Ich jedyna wcześniejsza konfrontacja miała miejsce w maju tego roku w ćwierćfinale w Strasbourgu. Po zaciętym meczu także górą była Kerber.

Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju Maja Chwalińska przegrała z rozstawioną z numerem 28. Amerykanką Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6. W światowym rankingu Chwalińska zajmuje 170. miejsce, a Riske-Amritraj 36. To było ich pierwsze spotkanie. Trwało nieco ponad dwie godziny. Polka w pierwszej rundzie pokonała wyżej notowaną Czeszkę Katerinę Siniakovą (WTA 79) 6:0, 7:5. Początek meczu z Amerykanką sugerował, że może sprawić kolejną niespodziankę. Chwalińska przełamała rywalkę już w drugim gemie. Sama serwowała bez zarzutu i w efekcie wygrała pierwszego seta 6:3. Drugą partię również zaczęła bardzo obiecująco, bo od przełamania. Później jednak jej gra kompletnie się załamała. Do końca spotkania Chwalińska nie wygrała już nawet jednego gema. W drugim secie uległa 1:6, a w trzecim 0:6. Riske-Amritraj grała bardzo agresywnie. Na swoim koncie zapisała aż 38 zagrań kończących, a Chwalińska tylko 18.

Również Katarzyna Kawa odpadła w drugiej rundzie Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem trzecim Tunezyjką Ons Jabeur 4:6, 0:6. Kawa w światowym rankingu zajmuje 132. miejsce i do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje.