Zużel: Mikkel Michelsen dziewiąty w Grand Prix Polski

img 2567 2022 06 26 084733

Mikkel Michelsen z Motoru Lublin zajął dziewiąte miejsce w Grand Prix Polski w Gorzowie, będącym piątą rundą indywidualnych mistrzostw świata na żużlu.

Kapitan lubelskiej drużyny udanie rozpoczął rywalizację w pierwszych dwóch występach, inkasując 3 i 2 punkty. Potem jednak jeździł już w kratkę. W kolejnych trzech gonitwach zdołał wywalczyć tylko 2 punkty i z dorobkiem 7 punktów nie zdołał awansować do półfinałów.

Na torze im. Edwarda Jancarza najlepiej spisali się zawodnicy jeżdżący na co dzień w barwach miejscowej Stali, których łupem padło całe podium. Wygrał Duńczyk Anders Thomsen przed Słowakiem Martinem Vaculikiem i Bartoszem Zmarzlikiem.

W klasyfikacji przejściowej cyklu na prowadzeniu umocnił się Zmarzlik. Dwukrotny indywidualny mistrz świata o 18 punktów wyprzedza Duńczyka Leona Madsena. Mikkel Michelsen plasuje się na 12. pozycji.

Kolejny turniej Grand Prix zostanie rozegrany 13 sierpnia w Cardiff. Tegoroczny cykl składa się z jedenastu zawodów.