Festiwal Wschód Kultury Inne Brzmienia
W Lublinie rozpoczyna się Festiwal Wschód Kultury Inne Brzmienia – to cztery dni koncertów, spotkań literackich, warsztatów, dyskusji i projekcji filmowych. Festiwal muzycznie rozpocznie irlandzka artystka NIMF. Początek o godz. 18.00. Tuż po niej na scenę wyjdzie grupa Nanga, czyli muzycy związani z grupą Lao Che. Później przyjdzie czas na francuski zespół Bandit Bandit. O godz. 22.00 na festiwalowej scenie pojawi się Pablopavo i Ludziki, zaś muzyczny program zamknie o godz. 23.30 białoruskie trio Dlina Volny, które porusza się w klimatach zimnej fali, post punku i synthwave’u. Koncerty odbywają się na błoniach pod lubelskim zamkiem. Festiwal potrwa do niedzieli.
Wystawa plakatów w Galerii Saskiej
Plakaty Grzegorza Marszałka można oglądać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego – czyli w Galerii Saskiej. Artysta specjalizuje się zarówno w plakacie jak i grafice warsztatowej. To laureat wielu nagród, w tym Złotego Medalu na 24. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach w 2015 r.
Plakaty można oglądać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 17 października.
Twórcy wizualni w Galerii Białej
Prace twórców wizualnych, projektantów, architektów i rzemieślników z całej Polski zgromadzono na wystawie zatytułowanej „Art. dekoracyjne” prezentowanej w Galerii Białej w Lublinie. Wśród nich możemy znaleźć prace Oliwi Beszczyńskiej, Marcina Chomickiego, Grzegorza Drozda, Alicji Łukasiak i innych.
Ekspozycję można oglądać w Galerii Białej przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie jeszcze do 27 lipca. Dziś Galeria Biała zaprasza na zwiedzanie do godziny 18.00.
Wystawa w Muzeum UMCS
„Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Lublinie. Na ekspozycji znajdują się między innymi materiały pochodzące z zielnika, którego inicjatorem powstania był prof. Józef Motyka w 1945 roku. Więcej o wystawie opowie kierownik ds. Archiwum i Muzeum UMCS w Lublinie, Dariusz Boruch. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawa jest dostępna do końca sierpnia w Muzeum UMCS, w gmachu Biblioteki Głównej przy ulicy Idziego Radziszewskiego 11. Dziś muzeum otwarte jest do godziny 15.00.
Wystawa o historii budynku CSK
„W stronę Spotkania Kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur” to tytuł wystawy prezentowanej w Lublinie. Ekspozycja prezentuje historię gmachu, w którym oprócz tytułowej instytucji swoje siedziby mają m.in. Filharmonia Lubelska, Teatr Muzyczny czy Teatr Andersena. Wystawę przygotowano w 50. rocznicę podjęcia uchwały o budowie w Lublinie Teatru Dramatycznego oraz w 6. rocznicę oddania Centrum Spotkania Kultur do użytkowania. O wystawie opowiada kurator – Piotr Majewski. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia CSK, czyli dziś jeszcze do godziny 21.00.
Fot. Inne Brzmienia FB