13 medali na mistrzostwach Polski. Duży sukcesy lubelskich pływaków

295102126 5176207985761234 324102478348216897 n 2022 07 23 164050

Sukcesy młodych pływaków z naszego regionu podczas mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat, które w dniach 19-22 lipca odbywały się w Oświęcimiu. Aż 13 medali wywalczyli zawodnicy AZS UMCS-u Lublin, dzięki czemu cała drużyna triumfowała w klasyfikacji punktowej mistrzostw. Najwięcej z nich, bo aż 7. zdobyła Klara Kowalska, która wygrała rywalizację na 400 metrów stylem zmiennym. Na 1500 metrów stylem dowolnym była druga, z kolei wyścigi na 400 i 800 metrów tym samym stylem i 400 metrów stylem zmiennym zakończyła na trzecim miejscu.

Kowalska była także częścią medalowych sztafet. Wraz z Natalią Dwojak, Natalią Siwko oraz Aleksandrą Wiśniewską wywalczyły srebro na 4 × 100 metrów stylem dowolnym. Również srebro zdobyła sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym, a w składzie zamiast Wiśniewskiej popłynęła Wiktoria Dwojak.

Pozostałe medale dla zielono-białych zdobyli: Maciej Hebla brązowe na 200 oraz 400 metrów stylem dowolnym, Piotr Tomaszewski srebro na 100 metrów grzbietem, Błażej Nowacki brąz na 200 metrów stylem zmiennym oraz Jakub Rynkiewicz na 800 metrów stylem dowolnym. Dodatkowo męska sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym zajęła drugie miejsce.

Brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym zdobył z kolei zawodnik UKS-u 51 Lublin Filip Suchański.