W lipcową środę zaprosimy Państwa na koncert w Starym Browarze przy Bernardyńskiej, trwa także XXVI Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby, a w letnim kinie plenerowym biograficzny dokument.
Koncert Kwiatu Jabłoni
Ten melancholijny polski duet bardzo trudno pomylić z jakimkolwiek innymi zespołem muzycznym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T.Love, Ralphem Kamińskim czy Julią Pietruchą. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Kwiat Jabłoni bije rekordy popularności i przyciąga fanów na swoje koncerty. Jak liczna jest rzesza miłośników muzyki Kasi i Jacka Sienkiewiczów? Artyści przekonają się podczas dzisiejszego koncertu w Starym Browarze przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie. Koncert odbywa się w ramach minifestiwalu „Letnie Brzmienia” w Browarze Perła. Początek koncertu o 20:00.
Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby
Charakterystyczną przestrzenią dla artystów są świątynie. Po raz XXVI – tradycyjnie w wakacyjne środy – w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby. Dziś koncert w ramach ogólnopolskiego projektu „Podaj rękę Ukrainie”, którego inicjatorem jest Robert Grudzień. Kompozytor wystąpi dziś obok śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej oraz sopranistki Haliny Risny. Koncert rozpocznie się o 19:00, tuż po mszy św.
Pokaz filmu dokumentalnego „Dzień Dobry, Robin”
Jeżeli pogoda dopisze, mogą Państwo spędzić także wieczór w kinie pod chmurką. W dzisiejszym repertuarze Kina Perła dokument opowiadający historię jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych amerykańskich aktorów. „Dzień Dobry, Robin” to intymny portret Robina Williamsa, czyli opowieść o tym, co naprawdę przydarzyło się jednemu z największych artystów wszechczasów, i o tym, z czym walczył jego umysł. Dzięki swojej determinacji i usposobieniu zyskał międzynarodową sławę, a jego kreacje w filmach „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Good Morning, Vietnam” oraz „Buntownik z wyboru” do dziś uznaje się za kultowe. W dokumencie „Dzień dobry, Robin” poświęcono także sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty. Twórcy w prosty sposób próbują przybliżyć, jaki wpływ miała choroba rzutująca na zdrowie psychiczne i fizyczne Williamsa, która ostatecznie doprowadziła do tragicznej śmierci uwielbianego przez miliony fanów na całym świecie aktora. Dokument „Dzień Dobry, Robin” mogą Państwo zobaczyć w Starym Browarze przy Bernardyńskiej 15 w Lublinie.
Wystawa studencka „Narcyz”
Korytarze Centrum Spotkania Kultur wypełniły się kostiumami i elementami scenografii… To prace wykonane na VI edycję Festiwalu „Scena w Budowie”. Do 15 sierpnia mogą państwo obejrzeć miedzy innymi wystawę „Narcyz” przygotowaną przez studentów polskich uczelni artystycznych. To prezentacja najciekawszych prac autorstwa młodych ludzi z Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W tym roku motywem przewodnim był mit Narcyzie. Otwarte przestrzenie wypełniły instalacje multimedialne dopełnione grą świateł. To także makiety i starannie przygotowane kostiumy. Młodzi twórcy mieli za zadanie zinterpretować stan, jakim jest narcyzm. Narcyz to symbol egoizmu i zamknięcie się we własnym świecie, z jednej strony wszechmocny, z drugiej słaby i zakompleksiony… Wystawa w otwartych przestrzeniach Centrum Spotkania Kultury dostępna jest do 15 sierpnia
Fot. Wojciech Pędzich, CC BY 4.0