Drugi etap Tour de Pologne: kolarze wystartowali z Chełma

296403589 5634036256616705 5354340680440248398 n 2022 07 31 131129

Rozpoczął się drugi etap Tour de Pologne. Kolarze wyruszyli z placu Niepodległości w Chełmie i mają do pokonania ponad 205 km.

CZYTAJ: Tour de Pologne w Chełmie. Poważne utrudnienia w ruchu

Zawodników od samego początku dopingują kibice: – Na żywo to zawsze co innego. Wczoraj widzieliśmy w telewizji, dzisiaj chcieliśmy pokazać dzieciom. Całe te emocje, ten wystrój i atmosfera jest nakręcająca. Bardzo dobrze, że jest taki wyścig – promuje nasze miasto. Uwielbiam, jak nasi wygrywają, ale nie muszą wygrywać – fajnie, że uczestniczą.

Peleton będzie przejeżdżał między innymi przez miejscowości Kamień, Żmudź, Hrubieszów czy Tomaszów Lubelski. Meta znajduje się przy ul. Piłsudskiego w Zamościu, gdzie kolarze dotrą ok. godziny 16.40.

CZYTAJ: Lublin: zawodnicy Tour de Pologne dotarli do mety. Zwyciężył Holender Olav Kooij

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

Żółtą koszulkę lidera zdobył wczoraj (30.07) najszybszy na mecie w Lublinie Holender Olav Kooij. Polak Patryk Stosz zdobył koszulkę najbardziej aktywnego kolarza w klasyfikacji Lotto.

CZYTAJ: Pierwszy etap Tour de Pologne: Patryk Stosz został najbardziej aktywnym kolarzem