Górniczki pokonały Stomilanki w meczu sparingowym

295758041 3327494124136280 1438241675398895576 n 2022 07 27 190018

Piłkarki Górnika Łęczna zakończyły obóz przygotowawczy w Morągu. Na zwieńczenie zgrupowania w Olsztynie rozegrały sparing z pierwszoligowymi zawodniczkami Stomilanek. Spotkanie zakończyło się po myśli podopiecznych Roberta Makarewicza, które wygrały 4:2.

Dla zielono-czarnych gole zdobyły: Klaudia Miłek, Julia Piętakiewicz, Klaudia Fabova i Klaudia Lefeld. Dla zespołu z Olsztyna obie bramki strzeliła Katarzyna Kałuża.

Tak ten mecz podsumował trener Górnika, Robert Makarewicz. – Na pewno nie spodziewałem się, że ta pierwsza połowa będzie tak wyglądała, że stracimy dwie bramki. Przeciwnik dwoma długimi podaniami zaskoczył nas i w podobny sposób zdobył te bramki. Po przerwie dokonaliśmy sześciu zmian, pomimo tego, że myślałem, że po tym zgrupowaniu ta jedenastka, która była na boisku od pierwszej minuty jest niezagrożona. Okazało się w drugiej połowie, że przede wszystkim to nastawienie mentalne, odbiór piłki w środku pola, współpraca piłkarek była lepsza niż w pierwszej połowie.

Początek kobiecej Ekstraligi zaplanowano na 13 sierpnia. Górniczki w 1. kolejce udadzą się do Wrocławia na spotkanie z żeńską drużyną Śląska. Z kolei pierwsze domowe spotkanie rozegrają tydzień później z Medykiem Konin.