Krajowe finały UEFA Region’s Cup: pierwsza wygrana LZPN-u

goal g47de5c8a3 1920 2022 07 30 181329

Pierwsza wygrana reprezentacji województwa lubelskiego w krajowych finałach UEFA Region’s Cup. Podopieczni Sebastiana Luterka pokonali na stadionie we Wrześni Wielkopolski ZPN 2:1 i zachowali szansę na triumf w całych rozgrywkach.

Jako pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli gospodarze zawodów za sprawą Adriana Kaliszana już w 8. minucie. Na odpowiedź zespołu naszego województwa trzeba było czekać do 34. minuty, kiedy to Jakub Bednara strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza rywali. Zwycięskiego gola strzelił w 48. minucie Jakub Pryliński.

Wczoraj (29.07) Lubelski ZPN przegrał z obrońcami tytułu – Dolnośląskim ZPN-em 0:2. Jutro (31.07) w decydującym starci zawodnicy Sebastiana Luterka zmierzą się z reprezentacją województwa łódzkiego.

W zawodach rangi UEFA Region’s Cup mogą brać udział zwodnicy między 18. a 40. rokiem życia, którzy nigdy nie posiadali profesjonalnych kontraktów z klubami Ekstraklasy oraz I i II ligi.