Lekkoatletyczne MŚ: Michał Rozmys 10. w biegu na 1500 m, triumf Wightmana

net 22717018 2022 07 20 053059

Michał Rozmys, czasem 3.34,58, zajął 10. miejsce w finale biegu na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Triumfował Brytyjczyk Jake Wightman – 3.29,23. Srebro zdobył Norweg Jakob Ingebrigtsen – 3.29,47, a brąz Hiszpan Mohamed Katir – 3.29,90.

CZYTAJ: Robert Lewandowski oficjalnie piłkarzem Barcelony

Po zakończeniu kariery przez brązowego medalistę poprzednich MŚ Marcina Lewandowskiego to właśnie Rozmys jest obecnie najszybszym Polakiem na 1500 m. Rok temu zajął ósme miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W finale mistrzostw świata pobiegł pierwszy raz. Wynik 3.34,58 jest jego najlepszym w tym sezonie.

CZYTAJ: Mistrzostwa świata: Sofia Ennaoui wystartuje w finale na 1500 metrów. Decydujący bieg już w nocy

Faworytem był przede wszystkim Ingebrigsten. Mistrz olimpijski z Tokio długo prowadził, ale przed ostatnim wirażem wyprzedził go Wightman. Brytyjczyk utrzymał tempo i nie dał się dogonić na finiszu.

To największy w karierze sukces Wightmana. W dorobku miał brązowy medal mistrzostw Europy z 2018 roku. W ubiegłorocznych igrzyskach był 10.

CZYTAJ: Lekkoatletyczne mistrzostwa świata: Adrianna Sułek czwarta w siedmioboju

Niespodzianką jest również trzecie miejsce pochodzącego z Maroka Katira. 24-latek w japońskich igrzyskach startował na 5000 m.

Po raz pierwszy w historii MŚ na podium biegu na 1500 m zabrakło zawodnika z Afryki.