Lublin: zawodnicy Tour de Pologne dotarli do mety. Zwyciężył Holender Olav Kooij

bq8v3505 2022 07 30 193109

Holender Olav Kooij z ekipy Jumbo-Visma wygrał w Lublinie, po finiszu z peletonu, pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne i zdobył żółtą koszulkę lidera.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

Kooij wyprzedził Niemca Phila Bauhausa (Bahrain-Victorious) oraz Belga Jordiego Meeusa (Bora-hansgrohe). W czołówce nie było polskich kolarzy. Na ostatnim kilometrze doszło w peletonie do dużej kraksy.

CZYTAJ: „Te trasy są wymagające”. Pierwszy odcinek lubelskiego etapu Tour de Pologne za nami

Na miejscu był reporter Polskiego Radia Lublin Tomasz Maczulski: – Na mecie przy Krakowskim Przedmieściu duże emocje i wielu kibiców, których nie mogło tutaj zabraknąć. Pierwsi zawodnicy minęli linię mety. Kolarze mieli dziś do pokonania blisko 220 km. Wyruszyli spod kieleckiego ratusza, a metę przekroczyli obok Sądu Okręgowego w Lublinie. Do miasta zawodnicy wjechali od ul. Nałęczowskiej, a tu w Lublinie trasa objęła m.in. Kraśnicką, Racławickie, Poniatowskiego, Solidarności, Dolną 3 Maja, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście. Jutro zawodnicy wyruszą z Chełma do Zamościa, a do pokonania będą mieli 205 km. W zawodach bierze udział ponad 150 kolarzy zrzeszonych w 23 grupach kolarskich.

CZYTAJ: W oczekiwaniu na peleton. Kolarskie święto w Lublinie

– Atmosfera i usytuowanie trasy wyścigu – super. Fajny wyścig. Udało się go rozegrać w miarę szybko, mimo że po kolarzach było widać zmęczenie – mówią zgromadzeni na mecie wyścigu widzowie:

Tour de Pologne w województwie lubelskim będzie gościć przez trzy dni. W niedzielę (31.07) na trasę do Przemyśla kolarze wyruszą z Kraśnika.

Rywalizacja potrwa do piątku. Wtedy kolarze będą finiszować na krakowskich błoniach.