Mistrzostwa Polski do lat 23: grad medali lekkoatletów z Lubelskiego

mid 22731143 2022 07 31 202938

Lekkoatleci z województwa lubelskiego wywalczyli 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na mistrzostwach Polski do lat 23, które w ten weekend odbywały się w Poznaniu.

Drugiego dnia rywalizacji w rzucie dyskiem triumfował Jakub Lewoszewski z Agrosu Zamość. Reprezentantka AZS-u UMCS-u Lublin Weronika Muszyńska (na zdj.) do srebra w pchnięciu kulą dołożyła także złoto w rzucie dyskiem. Krzysztof Hołub – z tego samego klubu – zdobył srebro w biegu na 400 m przez płotki. Z kolei dwa pierwsze miejsca w skoku w dal zgarnęli zawodnicy AZS-u AWF-u Biała Podlaska: Damian Czarnocki oraz Kacper Lemieszek.

Trzecie miejsce w biegu na 200 metrów zajęła Izabela Jastrząb z Agrosu Zamość. A jej klubowi koledzy na tej samej pozycji zakończyli sztafetę 4x100m. Bezkonkurencyjna natomiast okazała się sztafeta kobiet 4x400m AZS-u UMCS-u Lublin.