Młodzi żużlowcy walczą w półfinale. Motor na razie drugi

img 4780 2021 09 17 210814 750x375 2022 07 06 202028

Żużlowcy Motoru Lublin zajęli drugie miejsce w pierwszej rundzie półfinału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na torze w Łodzi „Koziołki” – z dorobkiem 31 punktów – musiały uznać wyższość jedynie GKM-u Grudziądz, który zmagania ukończył z 38 punktami. 26 punktów zdobyli żużlowcy Unii Leszno, a 24 gospodarze zawodów – Orzeł Łódź.

Liderem lubelskiej drużyny był Mateusz Cierniak, który wszystkie swoje starty kończył na pierwszym miejscu, co przedłożyło się na 15 punktów. Wiktor Lamprt zgromadził o 1 punkt mniej, a dorobek Motoru uzupełniły jednopunktowe zdobycze Jana Rachubika i Wiktora Firmugi.

Kolejny turniej półfinałowy zaplanowano na 14 lipca, a jego gospodarzem będzie Unia Leszno. 3 sierpnia młodzi żużlowcy będą rywalizować w Grudziądzu, a dzień później w Lublinie.

Do finału awansują dwie najlepsze drużyny.