Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów: Lubelskie wygrało klasyfikację punktową

ciezary 2022 07 11 212830

Lubelskie wygrało klasyfikację punktową województw Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Zawody w weekend odbyły się w Zamościu.

W rywalizacji dziewcząt w kategorii do 55 kg srebrny medal zdobyła Natalia Warsz z GULKS-u Niemce, a brąz Julia Linkiewicz z Olimpijczyka Łuków. Trzecie lokaty zajęły także: w kategorii do 77 kg Karolina Sobczyk z Wisły Puławy, a w kategorii do 81 kg Wiktoria Raczkiewicz ze Znicza Biłgoraj.

W gronie mężczyzn srebra wywalczyli: startujący w kategorii do 61 kg Ryszard Poznański z Unii Hrubieszów oraz występujący w kategorii do 81 kg Mateusz Zawisza z Wisły Puławy