Polscy siatkarze nie wygrają Ligi Narodów. Biało-czerwoni przegrali z Amerykanami

22929a 2022 07 23 193708

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w półfinale Ligi Narodów z USA 0:3 (22:25, 23:25, 13:25). Biało-czerwoni w niedzielę zagrają o trzecie miejsce. W drugim półfinale Francja zmierzy się z Włochami.

Mecz od początku był zacięty. Zespoły toczyły ze sobą walkę punkt za punkt w dwóch pierwszych setach. Końcówki jednak lepiej rozegrali Amerykanie, którzy mieli wyższą skuteczność ataku, lepiej radzili sobie również w polu serwisowym.

W trzecim secie trener biało-czerwonych Nikola Grbic wprowadził na boisko zmienników, ale nie byli oni w stanie odmienić losów spotkania. Siatkarze z USA dominowali szczególnie w zagrywce.

O końcowy triumf Amerykanie zagrają w niedzielę o 21.00 ze zwycięzcą drugiego półfinału między gospodarzami a Francją. Polacy o godz. 18.00 powalczą o brązowy medal z przegranym tego starcia.