Radom: trzy medale lekkoatletów z regionu

track 492216 1920 2021 02 24 202629 2022 07 09 203940

Trzy medale zdobyli lekkoatleci z województwa lubelskiego w ostatnim dniu mistrzostw Polski do lat 20, które odbywały się w Radomiu. Na najwyższym stopniu podium stanęła Alicja Sielska z Wisły Puławy, która z rekordem życiowym – 14 sekund i 3 setne była najlepsza w biegu na 100m przez płotki.

W rywalizacji młociarzy drugie miejsce zajął Marcin Sobiesiak z AZS-u UMCS-u Lublin, który osiągnął 61m 50cm.

W ostatniej konkurencji czempionatu brąz wywalczyła sztafeta akademickiego klubu 4X400m w składzie: Oskar Groński, Bartosz Kitliński, Jakub Kos, Łukasz Mirosław-Pyda.

Łącznie w Radomiu lekkoatleci z regionu zdobyli 9 medali: 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. W klasyfikacji medalowej województw lubelskie było czwarte, a w punktowej ósme.