Sukcesy pływaków z regionu w mistrzostwach na wodach otwartych

water 1205677 1920 2022 07 25 070749

Kolejne sukcesy pływaków z naszego regionu. Zawodnicy z województwa lubelskiego w miniony weekend startowali w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Wąbrzeźnie.

W rywalizacji sztafet mieszanych 3 × 1250 metrów w kategorii open srebrny medal wywalczyła drużyna AZS-u UMCS-u Lublin w składzie: Jakub Rynkiewicz, Klara Kowalska i Wojciech Chałat. W tej samej konkurencji, lecz w kategoriach wiekowych, dwa medale zdobyli pływacy UKP Fali Kraśników. Wśród 16 latków złoto zdobyła drużyna w składzie: Rafał Wójcik, Maja Ryfka i Anna Wilk. Wśród 15 latków drugie miejsce zajęli: Paweł Bucoń, Gabriela Surowiec i Milena Sosnówka.

Rafał Wójcik dołożył także srebro w swojej kategorii wiekowej w rywalizacji na 5000 metrów. Z mistrzostw z dwoma medalami wyjadą też Milena Sosnówka oraz Anna Wilk – obie zdobyły brązowe medale na 5000 metrów w swoich rocznikach.

W kategorii open na 10000 metrów druga była Klara Kowalska z AZS-u UMCS-u Lublin. W kategorii 19-23 lata brąz na tym dystansie zdobyła jej klubowa koleżanka Barbara Adamek. Z kolei Aleksandra Wiśniewska też reprezentująca zielono-białe barwy ukończyła na trzecim miejscu zmagania na 7500 metrów.

Wszystkie dystanse zawodnicy pokonywali stylem dowolnym.