W piątek startują mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Wystąpią trzy zawodniczki z regionu

gl8a4918 2022 07 09 202229 750x375 2022 07 14 201630

W piątkowy (15.07) poranek w Amerykańskim Eugene startują lekkoatletyczne mistrzostwa świata. W stanie Oregon Polskę reprezentować będzie 45 zawodników. Wśród nich znalazły się trzy lekkoatletki z województwa lubelskiego.

W rzucie młotem wśród pań faworytką do zdobycia medalu będzie Malwina Kopron. Zawodniczce z Wisły Puławy ubyła główna rywalka, trzykrotna złota medalistka olimpijska Anita Włodarczyk, która nabawiła się kontuzji podczas pościgu za złodziejem. Kopron zna już smak medalu mistrzostw świata. W 2017 roku w Londynie zdobyła brąz. Ten sam krążek puławianka wywalczyła przed rokiem na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

CZYTAJ: „Jestem gotowa na najlepsze rzucanie w tym sezonie”. Malwina Kopron przed mistrzostwami świata w Eugene [FILM]

Jak zwykle, nadziei medalowych będziemy szukać w naszych sztafetach: 4x400m kobiet oraz 4×400 w mikście. Częścią obu tych drużyn jest zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin – Małgorzata Hołub-Kowalik. Trzy lata temu na czempionacie w Katarskiej Dosze zawodniczka urodzona w Koszalinie wraz z koleżankami wywalczyły srebro. W Tokio Polki powtórzyły ten wyczyn, a nasza drużyna mieszana zdobyła historyczny złoty medal.

W rywalizacji na 1500m kobiet pobiegnie także Sofia Ennaoui, która wraca do rywalizacji po dość długiej kontuzji. Reprezentantka AZS-u UMCS-u Lublin największy sukces w swojej karierze odnotowała w 2018 roku, gdy podczas ME w Berlinie zdobyła srebro na tym dystansie. Polka po raz ostatni na lekkoatletycznym czempionacie wystartowała w 2017 roku.

Mistrzostwa świata w Eugene potrwają od 15 do 24 lipca. Pierwotnie impreza miała odbyć się w ubiegłym roku, lecz z powodu pandemii oraz przeniesionych igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok, zdecydowano rozegrać ją latem tego roku, tuż przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy.