Wisła lepsza od Hutnika. Pierwsze zwycięstwo puławian

bq8v6233 2022 07 23 204807

Wisła Puławy z premierowym zwycięstwem w eWinner II lidze w sezonie 2022/2023. Podopieczni Mariusza Pawlaka w 2. kolejce rozgrywek pokonali przed własną publicznością Hutnika Kraków 3:1.

Wisła na prowadzenie wyszła już w 3. minucie za sprawą Dawida Retlewskiego. W 15. minucie było już 2:0, a bramkarza gości pokonał Krystian Puton. Trzeciego gola dla biało-niebieskich w 33. miunucie strzelił Damian Kołtański. Hutnik honorowe trafienie zdobył tuż po przerwie, w 52 minucie, za sprawą Michała Zięby.

– Zagraliśmy nierówno – stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Wisły Mariusz Pawlak. – Pierwsza połowa zdecydowanie na nasza korzyść, nie tylko bramkową, ale myślę, że z sytuacji, które nie wykorzystaliśmy. Można było się pokusić jeszcze przynajmniej o jedną bramkę.

Wisła następne spotkanie rozegra 27 lipca w ramach Fortuna Pucharu Polski. Ich rywalem będzie Radunia Stężyca. Trzy dni później w kolejnym ligowym starciu zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Pawlaka zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem – Siarką Tarnobrzeg.