Zawodnicy AZS UMCS Lublin i Fali Kraśnik na podium mistrzostw Polski

plywaczki 750x375 2021 10 24 191824 2022 07 17 074734

Swój drugi medal na mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów 15-letnich w Lublinie zdobyła Amelia Wysocka. Zawodniczka Fali Kraśnik, która w piątek była trzecia na 50m stylem dowolnym, tym razem wywalczyła brąz na 50m motylkiem. Wygrała Flawia Kamzol z UKS SMS Galicja Kraków przed Roksaną Hofman z Bałtyku Kołobrzeg.

O kolejne krążki na pływackich mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim postarali się Błażej Paszkowski z AZS UMCS Lublin i Anna Wilk z Fali Kraśnik. Paszkowski zajął drugie miejsce na 50m grzbietem, za Mikołajem Popielem z Meduzy Pajęczno, a Wilk finiszowała również na drugiej pozycji, ale w rywalizacji na 400m stylem dowolnym. Szybsza była tylko Maria Czubak z IKS Konstancin.

Zarówno mistrzostwa w Lublinie jak i Ostrowcu Świętokrzyskim zakończą się dzisiaj.