W CSK rozpoczyna się III Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, Galeria Labirynt Plaza zaprasza na spotkanie z Joanną Ostrowską, warsztaty makramy na Placu Litewskim, fotografie autorstwa Artura Tabora mogą Państwo obejrzeć w Janowie Podlaskim.
III Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów
Przełom XVIII i XIX wieku to okres, w którym Lubelszczyzna miała znakomitych muzycznych reprezentantów. dziś mało kto pamięta o tych postaciach. Europejskie sceny podbijała między innymi Antonina z Miklaszewiczów – Campi. Nawiązanie do tej postaci przyświeca współczesnym śpiewakom operowym, którzy pod okiem mistrzów doskonalą swoje wokalne umiejętności.
III Międzynarodowy Konkurs Wokalny pozwoli muzykom z polski i świata uczestniczyć w indywidualnych lekcjach z pedagogami. To nic innego jak podnoszenie kwalifikacji, Pomoc w interpretacji arii operowych i dzielenie się doświadczeniami. Dziś pierwszy etap przesłuchań.
Popołudniowa sesja rozpoczyna się o 16.00. Warsztaty z cyklu masterclass prowadzą Ewa Vesin – dyr. art. konkursu, Izabela Kłosińska z Teatr Wielki Opera Narodowa, Warszawa Andrea de Amici, Tadeusz Kozłowski Alex Fernandez.
Najlepszym śpiewakom towarzyszyć będzie znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego. Do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 55 uczestników z 12 krajów świata. Koncert finałowy odbędzie się 3 września w Centrum Spotkania Kultur.
Galeria Labirynt Plaza zaprasza na spotkanie z Joanną Ostrowską
Autorka głośnej powieści „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej” spotka się z czytelnikami w Galerii Labirynt Plaza przy Lipowej w Lublinie. Wykładowczyni akademicka, krytyczka filmowa weźmie udział w spotkaniu, które jest częścią wystawy Filipa Kijowskiego „Biblioteka Azyl”. W jego trakcie rozmowy wokół historii prześladowań i życiorysów ofiar, które są przykładem walki o swoją tożsamość. Początek w Galerii Labirynt Plaza o 18.30.
Warsztaty z makramy na Placu Litewskim
Słowo makrama pochodzi z języka arabskiego. To nic innego jak starannie wiązana dekoracja, która w ostatnich latach zdobi coraz więcej polskich domów. Technikę starannego plecenie sznurków, znana od czasów starożytnych mogą Państwo poznać podczas dzisiejszych warsztatów organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie.
Efektem będą własnoręcznie wyplecione makramowe kwietniki. Warsztaty poprowadzi Ewelina Kruszyńska, początek o 17:00 na Placu Litewskim w Lublinie.
Wystawa fotografii Artura Tabora
Bug to rzeka niezwykła. Z jednej strony dzika nieucywilizowana i kręta. Z drugiej jednak na jej ukształtowanie wpłynął człowiek. Fascynuje miłośników przyrody, ale i fotografów w tym Artura Tabora, którego prace mogą Państwo oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim.
Czarno – białe fotografie przedstawiają malownicze krajobrazy, wkomponowane w pejzaż wsie i miasteczka z drewnianą architekturą i półnaturalny rolniczy krajobraz kulturowy.
Artur Tabor to jeden z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody. Współpracował między innymi w National Geographic, czy BBC. jest laureatem wielu nagród. Zginął tragicznie w Mongolii w 2010 roku.
Prace artysty na wystawie „Bug, Pejzaż nostalgiczny” mogą Państwo oglądać do 16 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim.
Fot. Piotr Michalski