Górnik Łęczna wciąż bez wygranej

bq8v6576 2022 08 20 190428

Piłkarze Górnika Łęczna nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach I ligi. Podopieczni trenera Marcina Prasoła przegrali na wyjeździe z Chojniczanką 1:2 w meczu 7. kolejki.

Bramkę dla łęcznian strzelił Łukasz Grzeszczyk w 44 min. Gole dla gospodarzy zdobyli: Tomasz Mikołajczak w 29. i Mateusz Cegiełka w 88. min.

Szkoleniowiec Górnika tak podsumował spotkanie: – Nie było to wielkie widowisko. Widać, że na obu drużynach ciążyło miejsce w tabeli. Obie drużyny chciały się przełamać. Zrobiły to Chojnice. Trochę zbyt pasywnie rozpoczęliśmy ten mecz. Myślę, że druga połowa była już lepsza w naszym wykonaniu. Okazje były z obu stron, ale punkty zostają w Chojnicach.

Opiekun Chojniczanki Tomasz Kafarski zgodził się z tą opinią: – Byliśmy drużyną dominującą w pierwszej połowie. Stworzyliśmy parę sytuacji, nie udało się skończyć lepiej. Szkoda, że straciliśmy tę bramkę do przerwy. Cieszy nas to zwycięstwo. To mała cegiełka do tego, co chcemy z tą drużyną zrobić.

Obrońca Górnika Marcin Biernat tak ocenił rywalizację: – Z mojej perspektywy pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Chojniczanka była stroną dominującą, prowadziła 1:0. Nam udało się charakternie zdobyć tę bramkę w końcówce pierwszej połowy po stałym fragmencie gry. Mam wrażenie, że drugą połowę graliśmy dużo lepiej. Byliśmy stroną dominującą. Straciliśmy bramkę w 88. minucie. Zawodnik z Chojnic oddał – można powiedzieć – strzał życia. Wyjeżdżamy z Chojnic bez punktów. Na pewno jesteśmy rozczarowani.

Łęcznianie do tej pory wywalczyli tylko 3 pkt. Za tydzień Górnik Łęczna zmierzy się u siebie z Odrą Opole.