Holender Thymen Arensman wygrał 6 etap Tour de Pologne

net 22803134 2022 08 04 172216

Holender Thymen Arensman z ekipy DSM wygrał na Wierchu Rusińskim szósty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, jazdę indywidualną na czas. Żółtą koszulkę lidera zdobył Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos Grenadiers).

CZYTAJ: Tour de Pologne: Niemiec Phil Bauhaus najszybszy w Rzeszowie

Na 11-kilometrowej trasie Arensman wyprzedził o siedem sekund innego zawodnika „Grenadierów” Amerykanina Magnusa Sheffielda. Jedną sekundę więcej stracił Hayter.

Dotychczasowy lider, Kolumbijczyk Sergio Higuita (Bora-hansgrohe) zajął 16. miejsce ze stratą 50 sekund.

CZYTAJ: Niemiec Pascal Ackermann wygrał w Sanoku czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

Najlepszy z Polaków, startujący w barwach reprezentacji Jakub Kaczmarek uzyskał 34. wynik.

W przeddzień zakończenia wyścigu Hayter wyprzedza o 11 sekund Arensmana oraz o 18 Hiszpana Pello Bilbao (Bahrain Victorious).

CZYTAJ: Sergio Higuita wygrał trzeci etap Tour de Pologne i został liderem

Kaczmarek jest sklasyfikowany na 28. pozycji ze stratą minuty i 38 sekund.