Karpacz: lubelscy lekkoatleci bez medalu

track 492216 1920 2021 02 24 202629 2022 08 27 172343

Bez medalu wracają z Karpacza z Drużynowych Mistrzostw Polski lekkoatleci AZS-u UMCS-u Lublin.

Broniący tytułu akademicy zajęli w finałowych zawodach ostatnie 5. miejsce. W ich szeregach zabrakło jednak nie tylko największych gwiazd, ale także zawodników reprezentujących na co dzień dobry poziom krajowy.  Przedstawiciele AZS-u UMCS-u aż w sześciu konkurencjach zajmowali ostatnie lokaty.

Jedyne zwycięstwa odnieśli Alicja Wrona w biegu na 400 m i Bartosz Kitliński na 800 metrów. Z utytułowanych lekkoatletek wystąpiła jedynie Paulina Guba, która była druga w pchnięciu kulą.

Lubelski klub zgromadził łącznie 43 pkt. Wygrało Podlasie Białystok w którym wystąpił między innymi mistrz Europy w rzucie młotem Wojciech Nowicki i w najlepszej próbie uzyskał 80 m 75 cm.

Nowy mistrz Polski zakończył rywalizację z 60 pkt.  Drugi AZS AWF Warszawa zdobył 56 pkt, a trzeci OŚ AZS Poznań o punkt mniej.