Piłka nożna: Górniczki z trzecim zwycięstwem w Ekstralidze

301841618 3351611931724499 5616400374209254896 n 2022 08 27 154032

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Ekstraligi odniosły piłkarki Górnika Łęczna. Wicemistrzynie Polski wygrały na wyjeździe 4:3 z niewygodnym dla siebie rywalem AZS-em Uniwersytet Jagielloński Kraków.

Górniczki do przerwy prowadziły 2:0 po bramkach Klaudii Lefeld w 11. i 33. min. Po zmianie stron gospodynie dość szybko doprowadziły do remisu po strzałach Katarzyny Daleszczyk w 55. minucie i Aleksandry Nieciąg w 62. minucie.

Po 60 sekundach od wyrównania było już 3:2 dla łęcznianek po bramce Klaudii Miłek, a na 4:2 podwyższyła w 70. minucie Klaudia Fabova. Jagiellonki walczyły do końca i w 6 minucie doliczonego czasu wynik ustaliła Julia Mordel.

Trener Robert Makarewicz był pełen uznania dla swoich podopiecznych:

Zespół z Łęcznej zgromadził komplet 9 punktów. Kolejny mecz podopieczne trenera Roberta Makarewicza rozegrają 11 września. Wtedy zmierzą się u siebie z GKS-em Katowice.