Przełamanie piłkarzy Górnika Łęczna. Odra Opole pokonana

pm leczna 270822 001 2022 08 27 205621

Jest zwycięstwo piłkarzy Górnika Łęczna w rozgrywkach I ligi. Na zdobycie trzech punktów łęcznianie czekali do ósmej kolejki, w której pokonali u siebie Odrę Opole 4:1.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Górnik Łęczna – Odra Opole

Dwie bramki strzelił Serhij Krykun – w 4. i 45. minucie, a po jednej Damian Gąska – w 27. minucie z rzutu karnego i Marcin Biernat w 71. minucie. Honorowego gola dla gości zdobył Niziołek z rzutu karnego w 57. minucie.

Trener Marcin Prasoł podkreślał zaangażowanie całej drużyny. – Przede wszystkim chciałbym pogratulować zawodnikom tego zwycięstwa, bo widać, że dużo zdrowia i serca zostawili na boisku. Wszystkim nam ciążyła ta seria bez zwycięstwa, więc cieszymy się.

W ośmiu meczach tego sezonu łęcznianie zdobyli zaledwie 6 punktów.

Wygrana z Odrą była dla Górnika pierwszym zwycięstwem w meczu o punkty od 16 kwietnia (wówczas jeszcze w Ekstraklasie zielono-czarni okazali się lepsi od Radomiaka). W następnej kolejce, piątego września, podopieczni trenera Marcina Prasoła zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Wcześniej  bo już w najbliższy czwartek, zmierzą się w Pucharze Polski w Gdyni z tamtejszą Arką.