Rozpoczął się wyścig kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Inauguracyjne zwycięstwo Polaka

kolarze 2021 08 05 000257 1140x570 2021 08 06 211115 2022 08 09 203731

Piotr Maślak z Tarnovii Tarnowo Podgórne wygrał pierwszy etap 66. Kolarskiego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej długości 148 km z Zamościa do Szczebrzeszyna. Na metę przyjechał peleton. Jako drugi finiszował Przemysław Kotulski z Cyclo Havirow, a trzecie miejsce zajął Karol Wawrzyniak z Pogoni Mostostal Puławy. W klasyfikacji drużynowej najlepsza była Tarnovia.

Na jutro (10.08) zaplanowano dwa etapy. Najpierw o 10.00 w Żdanowie zostanie rozegrana jazda indywidualna na czas długości 19 km. Następnie o 15.00 kolarze w Zamościu Kalinowicach wystartują na trasę etapu długości 117,5 km, który zakończy się w Zamościu na ulicy Wyszyńskiego.