02.09.2022 Informator kulturalny

301296723 8716626665029484 8206163804690218283 n 2022 09 02 072813

Taniec w powietrzu, koncert w Polskim Radiu Lublin, malarstwo Hanny Gralak w przestrzeni lubelskiej galerii sztuki, w Lubyczy Królewskiej rozpoczyna się Festiwal Horroru i Kryminału, w kinach filmowa adaptacja powieści Balzaca. 

Gala Pasjonatów Tańca W Powietrzu

Fundacja Sztukmistrze po raz kolejny spróbuje udowodnić, jak widowiskowa, a jednocześnie trudna jest sztuka nowego cyrku. Przez cztery najbliższe dni Plac Teatralny przed CSK wypełni się publicznością głodną akrobacji nad naszymi głowami. Gala Pasjonatów Tańca W Powietrzu skupia osoby trenujące akrobatykę powietrzną. Lublin będzie gościł trenerów z Polski i z zagranicy.  Celem Spotkań jest wymiana doświadczeń między uczestniczkami i uczestnikami, podnoszenia poziomu umiejętności, nawiązywanie kontaktów i poznawanie nowych osób o tych samych zainteresowaniach. Początek o 19:00 na Placu Teatralnym przed CSK. Wstęp jest bezpłatny

Koncert Stacha Bukowskiego w Radiu Lublin

Po krótkiej przerwie wracamy z cyklem koncertów organizowanych w Studiu im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin. Pierwsze wrześniowe spotkanie z muzyką to mocny gitarowy riff i rock rodem z lat 80. Na scenie Stach Bukowski z zespołem. Koncerty artystów są zawsze pełne beztroską energii. Podczas występu w Radiu Lublin zaprezentują utwory, które znalazły się na ich debiutanckim wydawnictwie, oraz materiał z nowego minialbumu. To album. pt. „Chwile”, nad którym czuwał Marcin Bors – jeden z najbardziej cenionych polskich producentów. Muzycy wyjdą na scenę chwilę po 19:00. Koncert będą mogli Państwo śledzić także na naszej antenie oraz w mediach społecznościowych. 

Wystawa „W poszukiwaniu malarskiej przestrzeni, emocji i koloru”

Hanna Gralak przygodę ze sztuką rozpoczęła od niewielkich grafik. Interesują ją przestrzeń, ludzka psychika i kolory. W pracach chce uchwycić emocje w ludzkich twarzach. „W poszukiwaniu malarskiej przestrzeni, emocji i koloru” to tytuł wystawy prezentowanej w Galerii „Przy Bramie” mieszczącej się na Starym Mieście w Lublinie. Na wystawie wyeksponowane będą obrazy powstałe w latach 2016-2022 wykonane w technice akrylowej. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie zaprasza na wernisaż, który rozpoczyna się o 17:00.

„Kryminalia Lubyckie”

Kilkutysięczne miasteczko w powiecie tomaszowskim to najbliższej niedzieli będzie stolicą polskiej grozy. Festiwal Horroru i Kryminału to warsztaty, spektakle, koncerty i spotkania z popularnymi autorami kryminału. Festiwal jest skierowany głównie do młodzieży. W południe w SP im. gen. Nikodema Sulika gościem będzie Artur Urbanowicz autor powieści „Paradoks”, „Upiorne Święta” czy „Grzesznik”. Marcin Wroński, Stefan Darda opowiedzą młodym, jak napisać kryminał, żeby go wydano. Marcin Wroński  – autor cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim – spotka się także z czytelnikami w piątkowy wieczór. Jutro gościem „Kryminaliów Lubyckich” będzie m.in. Andrzej Pilipuk i Magdalena Witkiewicz. 

„Stracone złudzenia” Xaviera Giannoliego

Balzac uważał „Stracone złudzenia” za jedną ze swoich najważniejszych książek… nieprzypadkowo Xavier Giannoli postanowił przenieść na historię relacji zubożałego poety i  arystokratki na duży ekran. Film premierowo została pokazana w Konkursie Głównym festiwalu w Wenecji, a na ostatnim rozdaniu Cezarów zdobyła aż 7 statuetek, Zdaniem krytyków trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze. Premierowy seans w kinie CSK w Lublinie rozpoczyna się o 19:00.

Fot. Fundacja Sztukmistrze FB

 

 

Exit mobile version