Czy poezję można reklamować tak, jak czekoladę? Jak wyglądał zaprojektowany przez Czechowicza druk reklamujący debiutancki tomik poetycki „Kamień” wydany w roku 1927? O tym m.in. w Muzeum Czechowicza https://zamek-lublin.pl/muzeum-jozefa-czechowicza/ w Lublinie rozmawiają jego kierownik, Aleksander Wójtowicz i Grażyna Lutosławska. Spotkanie dotyczące pierwodruku „Kamienia” to trzecia odsłona cyklu „U Czechowicza”.
„Czerwona ziemia” to debiut powieściowy dziennikarza i publicysty Marcina Mellera. Grażyna Lutosławska rozmawia z nim o powodach powrotu do Afryki, relacji między prawdą a fikcją w powieści, literaturze gatunkowej, skutkach dziecięcych lektur, relacjach między ludźmi i… miłości. Będą egzemplarze z autografem w prezencie.
W cyklu „Bolesław Lutosławski – alchemia portretu” premiera piątej rozmowy z fotografem, a w niej m.in. o tym, dlaczego autoportrety fotografów rzadko się udają, kto i dlaczego zniszczył zdjęcie, które zrobił Bolesław Lutosławski i jeszcze o tym, jak fotografia Witolda Lutosławskiego trafiła na awers monety.
W premierowym, 330 odcinku słuchowiska „Bazarek” szuflada się nie domyka, a Wiesława zmienia priorytety.
Fot. Kinga Kołodziej i Dominika Wlaź