Spotkanie z Andrzejem Friszke
O badaniach poświęconych historii PRL i powstaniu Instytutu Pamięci Narodowej opowie w Lublinie prof. Andrzej Friszke. Pretekstem do rozmowy będzie biograficzna książka profesora p.t. „Zawód: historyk. Rozmawiają Jan Olaszek i Tomasz Siewierski”. Spotkanie zaplanowano w sali czarnej Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN o godzinie 18.00. Będzie ono także transmitowane online na kanale YouTube.
Wystawa „Wrzesień 1939” w Opolu Lubelskim
Wystawa zatytułowana – „Wrzesień 1939” – przygotowana przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zostanie zaprezentowana w Opolu Lubelskim. Ekspozycja przedstawia kalendarium wydarzeń bezpośrednio poprzedzających wybuch wojny, porównuje potencjał wojskowy III Rzeszy i ZSRR oraz Polski i jej sojuszników. Ukazane jest także kalendarium walk wojny obronnej. Otwarcie wystawy w szkole podstawowej nr 1 o godzinie 11.30.
Europejski Festiwal Smaku w Lublinie
„Anioły i ogrody” to hasło tegorocznej, 14 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. To warsztaty i kiermasze kulinarne, kuchnia tradycyjna i regionalna, gotowanie ze znanymi sportowcami, wystawy i koncerty. Na dzisiaj zaplanowano wernisaż wystawy plakatu Mirosława Zdrodowskiego – wybitnego przedstawiciela polskiej szkoły plakatu – w hotelu przy ul. Zamojskiej 30. Początek o 18.00.
Festiwal potrwa do niedzieli, a szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.
Wystawa „Lublin od podwórka” w Domu Kultury LSM
Prace Zofii Skiby można oglądać w Domu Kultury LSM.
Artystka pochodzi z Lublina. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Jej prace były prezentowane na wystawach w lokalnych ośrodkach i instytucjach kultury. Brała też udział w wystawach zbiorowych.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Wernisaż wystawy Zofii Skiby „Lublin od podwórka”
Wystawę zatytułowaną „Lublin od podwórka” Zofii Skiby można oglądać w Domu Kultury LSM do 7 września. Wstęp wolny.
Fot. Piotr Michalski