Około 1000 specjalistów z całego kraju bierze udział w trwającej w Lublinie konferencji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Uczestnicy rozmawiają o nowych metodach diagnostyki i terapii chorób neurologicznych, a także ich dostępności dla polskich pacjentów.
CZYTAJ: Prof. Konrad Rejdak: Choroby neurologiczne to wielkie wyzwanie społeczne
Już w sobotę (17.09) wchodzą w życie nowe, zaostrzone przepisy ruchu drogowego. Zgodnie z nimi punkty karne przyznane za wykroczenia drogowe będą kasowane dopiero po upływie dwóch lat, a nie jak jest obecnie po roku.
CZYTAJ: Zaostrzone przepisy ruchu drogowego wchodzą w życie już w sobotę
Jak wyglądały dawne folwarki w okolicach Końskowoli – to próbują ustalić archeolodzy podczas wykopalisk w pobliskiej miejscowości Opoka. Drugi rok z rzędu ten teren jest szczegółowo badany.
CZYTAJ: Archeolodzy w Opoce. Ustalają wygląd dawnych folwarków w okolicach Końskowoli
Po gigantycznym sukcesie wystawy Tamary Łempickiej, Muzeum Narodowe szykuje być może kolejny wieli hit. Sarkofag, fragmenty piramid, mumie czy biżuteria sprzed kilku tysięcy lat – trwają przygotowania do otwarcia wystawy o starożytnym Egipcie. To pierwsza tego typu wystawa w Lublinie od blisko 30 lat.
CZYTAJ: Magia starożytnego Egiptu w Lublinie. Muzeum Narodowe przygotowuje się do kolejnej wystawy
Inteligentny rozwój wsi to główny temat trwającego w Lublinie Seminarium Geografii Wsi. Uczestnicy rozmawiają o przyszłości obszarów wiejskich i wykorzystaniu nowych technologii.
CZYTAJ: Lublin: specjaliści dyskutują o inteligentnym rozwoju wsi
Program prowadziła Agata Zalewska.
Fot. Iwona Burdzanowska