Szczury uprzykrzają życie mieszkańców Starego Miasta oraz Śródmieścia Lublina. Biegają po podwórkach, pojawiają się w piwnicach, a nawet w mieszkaniach. O dodatkowe działania, między innymi deratyzację instalacji kanalizacyjnych, zabiega radny Marcin Nowak, który złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Lublina.
CZYTAJ: Plaga szczurów w centrum Lublina. Mieszkańcy się skarżą, radny interweniuje
Radni Kazimierza Dolnego ponownie przyjęli dziś (28.09) Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Poprzednią uchwałę przyjętą w grudniu zakwestionował wojewoda lubelski. Chodziło o brak uzgodnień dotyczących kilkunastu kwestii z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.
„Scena Reduta” rozpoczęła trzeci sezon. To inicjatywa, która daje szansę na spotkanie z profesjonalnym teatrem publiczności z: Zamościa, Chełma, Kraśnika, Biłgoraja, Tarnogrodu, Krasnegostawu, Włodawy, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego i Szczebrzeszyna. Te miasta rozpoczęły budowanie sieci partnerstwa scen w województwie lubelskim, na których grane będą spektakle w ramach „Sceny Reduta”.
CZYTAJ: Teatr Osterwy wyruszył w teren. Redbad Klynstra-Komarnicki o „Scenie Reduta”
W grudniu Lublin opanują najlepsi zawodnicy karate tradycyjnego na świecie. Po raz pierwszy w historii miasto zorganizuje mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.
CZYTAJ: „Lublin przejdzie do historii karate”. Miasto gospodarzem mistrzostw świata
Nie ma czego świętować – mówią sadownicy o obchodzonym dzisiaj Światowym Dniu Jabłka. Niskie ceny skupu i brak pracowników sezonowych do zbioru owoców – to tylko niektóre przykłady problemów branży.
CZYTAJ: Niskie ceny skupu i brak pracowników. Światowy Dzień Jabłka w cieniu problemów
W Majdanie Nowym, w gminie Księżpol, Instytut Pileckiego upamiętni 7 osób ratujących Żydów w czasie okupacji. Za pomoc ukrywającym się Żydom Niemcy brutalnie przesłuchiwali, a następnie zastrzelili Jana Gnidułę, Katarzynę Kowal, Józefa Kowala, Mariannę Łubiarz, Anastazję Łubiarz, Katarzynę Margol i Kazimierza Szabata.
CZYTAJ: Zginęli za pomoc Żydom. Instytut Pileckiego „zawoła po imieniu” zapomnianych bohaterów
Program prowadziła Agata Zalewska.
Fot. pixabay.com