Jak odpowiednio przechowywać kurtkę puchową?

glowne 2022 09 02 122307

Wśród zimowej odzieży wierzchniej warto wymienić kurtki puchowe. Zachwycają swoimi właściwościami – są one miękkie, elastyczne i ciepłe, oraz mają gwarancję utrzymania temperatury ciała na stałym poziomie. Puch to cenny skarb – z niesamowitymi właściwościami wodoodporności i wiatroszczelności, jest lżejszy od pierza i zapewnia większy komfort podczas użytkowania odzieży. Jeśli masz w szafie kurtki z gęsiego puchu, dowiedz się, jak najlepiej o nie dbać. Dzięki odpowiedniemu praniu, suszeniu i przechowywaniu ubrań będziesz cieszyć się nimi dłużej.

Jak prać kurtkę puchową?

Podobnie jak inne ubrania, kurtki puchowe z czasem mogą się zabrudzić i zacząć nieprzyjemnie pachnieć. W takim przypadku zamiast czekać, powinniśmy działać natychmiast. Na początek musimy przeczytać informacje na etykiecie. Stamtąd dowiemy się, w jakiej temperaturze powinniśmy prać nasze kurtki i czy producent dopuszcza czyszczenie chemiczne i korzystanie z suszarki bębnowej. Pralkę należy również „opróżnić” raz przed praniem, aby upewnić się, że w pralce nie ma detergentu, który mógłby poplamić kurtkę i przykleić się do wyściółki. Jeśli producent dopuszcza korzystanie z suszarki bębnowej, to oprócz kurtki powinniśmy również włożyć specjalne gumowe kulki do urządzenia, które się psuje. Jeśli jednak nie możemy skorzystać z suszarki, kurtkę powinniśmy położyć płasko w ciepłym i przewiewnym miejscu. Podczas suszenia od czasu do czasu rozkładaj puch w kurtce rękoma. Należy również pamiętać, że proces suszenia może potrwać kilka dni, jeśli jest to gruba kurtka.

Przechowywanie kurtek puchowych – czego unikać

Zacznijmy od absolutnie podstawowej zasady, że kurtek puchowych i płaszczy nie należy przechowywać w folii, w której odebraliśmy ją z pralni. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnie zaprojektowanych pokrowców na ubrania z otworami na wieszaki, które zapewnią im skuteczną ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami oraz zagwarantują odpowiednią przestrzeń i dobrą wentylację przez wiele miesięcy. Jeśli więc masz w szafie przynajmniej jeden wolny drążek do wieszania kurtek i płaszczy zimą, koniecznie go użyj. Pamiętaj jednak, że zbyt ciasne ubrania mogą powodować zagniecenia, więc zapomnij o obcisłych kurtkach zimowych i zostaw im przynajmniej kilka milimetrów prześwitu.

Jak przechowywać kurtkę puchową?

Ubrania, śpiwory i inne produkty puchowe nie lubią się długo ściskać, co powoduje odkształcenia i aglomerację warstwy ocieplenia. Worki kompresyjne dostarczane przez producenta służą wyłącznie do wygodnego transportu i nie należy ich używać do długotrwałego przechowywania. Jeśli wiesz, że przez jakiś czas nie będziesz używać kurtki puchowej, przechowuj ją luźno złożoną w suchym miejscu, na przykład w dużym kartonowym pudełku. Pamiętaj, że kurtka puchowa musi być całkowicie sucha i nie może być ściskana innymi cięższymi ubraniami, ponieważ materiał wierzchni może się odkształcać, a puch może się zbijać. Przed schowaniem zimowych kurtek i płaszczy w szafie sprawdź i opróżnij w nich wszystkie kieszenie i zamki błyskawiczne. Zdejmij również wszelkie elementy grzewcze z okapu i przechowuj je oddzielnie w workach. Możesz również owinąć każdą odzież osobno w specjalnym etui, aby zmniejszyć tarcie między ubraniami i zapobiec ich zakurzeniu. Układamy je razem, a do środka możemy też włożyć saszetkę, która skutecznie odstraszy owady, takie jak ćmy i mole. Pamiętaj, najbardziej przeraża ich zapach lawendy i szałwii. Pudełka można umieścić na dole szafy, a jeśli nie mamy dużo miejsca, możemy umieścić je pod łóżkiem. Kurtki puchowe męskie z naturalnym wypełnieniem warto przechowywać pojedynczo w większych pudełkach.

artykuł sponsorowany

Exit mobile version