Mikkel Michelsen brązowym medalistą mistrzostw Europy na żużlu

img 2017 2022 09 24 101157

Duńczyk Leon Madsen został indywidualnym mistrzem Europy na żużlu. Ostatnia runda Tauron Speedway European Championship odbyła się w czeskich Pardubicach, a ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy Motoru Lublin.

Wczorajszą (23.09) rywalizację wygrał kapitan „Koziołków” Mikkel Michelsen, a czwarty był Dominik Kubera.

Michelsen, dzięki zwycięstwu w Czechach w klasyfikacji generalnej cyklu przesunął się na trzecie miejsce, co dało mu brązowy medal. Duńczyków na podium przedzielił Janusz Kołodziej. Na piątej lokacie zmagania w mistrzostwach ukończył Kubera.

Tak dobry występ żużlowców Motoru jest dobrym prognostykiem przed jutrzejszym finałem PGE Ekstraligi. Lubelski zespół podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów i spróbuje odrobić 12-punktową stratę z pierwszego spotkania.