MKS wciąż niepokonany. Ważne zwycięstwo lublinianek [ZDJĘCIA]

bq8v5122 2022 09 22 203607 2022 09 22 234956

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin wygrały 28:22.z KPR-em Gminy Kobierzyce w 3. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi.

ZOBACZ ZDJĘCIA: MKS Fun Floor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce

Całą pierwszą połowę lublinianki goniły wynik. Ostatecznie po 30 minutach był remis 13 do 13. Druga część spotkania zaczęła się źle dla MKS-u. W pewnym momencie rywalki odskoczyły na 3 bramki. Rozpoczęła się dramatyczna pogoń lubelskiego zespołu. Ostatecznie dzięki świetnej grze Michaliny Pastuszki i Magdy Więckowskiej lubelski zespół w 52 minucie prowadził 21:20. Końcówka należał już zdecydowanie do MKS-u, który nadal jest niepokonany w tym sezonie ekstraklasy. To ważne zwycięstwo lublinianek, które przybliża je do pierwszego miejsca w grupie.

– Były lepsze i gorsze momenty, ale finalnie udało nam się pociągnąć najlepsze 15 minut i superkońcówkę. Niesamowite spotkanie, kibice nas ponieśli, atmosfera była cudowna. Dla takich meczów trenuje się piłkę ręczną – mówi młoda rozgrywająca lubelskiej drużyny Michalina Pastuszka.

Najwięcej bramek dla MKS-u rzuciły: Katarzyna Portasińska 6, Oktawia Płomińska 4 oraz Joanna Andruszak, Magda Więckowska i Michalina Pastuszka po 3.

Lublinianki prowadzą w tabeli z kompletem 9 pkt.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi przerwa związana ze zgrupowaniem  reprezentacji Polski.