Siedem bramek na Arenie Lublin. Polska pewnie pokonała Kosowo

img 20220906 214630 2022 09 06 220908 2022 09 06 223358

To był nokaut reprezentacji Kosowa na Arenie Lublin. Na zakończenie eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polki wygrały rozgromiły niżej notowane rywalki 7:0.

Przyjezdne miały bardzo duży kłopot z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy, często ją traciły, a podopieczne Niny Patalon bezlitośnie i skrzętnie korzystały z błędów przeciwniczek.

Kanonadę strzelecką już w trzeciej minucie rozpoczęła Paulina Dudek. Po rzucie wolnym i wrzutce Weroniki Zawistowskiej zawodniczka PSG główkowała w środek bramki, ale mimo to bramkarka gości nie była w stanie uchronić drużyny przed stratą gola.

Minęło zaledwie kilka minut, a Besarta Leci znów sięgała do siatki, najpierw po strzale Klaudii Lefeld z Górnika Łęczna, a potem po uderzeniu Ewy Pajor.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Eliminacje do Mistrzostw Świata: Polki rozgromiły rywalki

To wciąż jednak było mało dla biało-czerwonych. W 35. minucie skutecznie kolejne dośrodkowanie z wolnego wykończyła Małgorzata Mesjasz, a 120 sekund później na 5:0 podwyższyła Ewa Pajor.

Rywalki nie istniały na boisku, dość powiedzieć, że w pierwszej połowie oddały tylko jeden i to niecelny strzał na polską bramkę.

Drugą połowę Polki rozpoczęły od kolejnej bramki Pajor. Napastniczka VFL Wolfsburg najpierw wywalczyła rzut karny, a potem sama go wykorzystała kompletując hat-tricka. Usatysfakcjonowana wysokim prowadzeniem nasza drużyna spuściła nieco z tonu, ale w 72. minucie kibiców, którzy w liczbie 2149 dotarli na stadion jeszcze raz ucieszyła Kinga Kozak.

Mimo okazałej wygranej Polki straciły dziś szansę wyjazdu na mundial. Przesądziło o tym zwycięstwo Belgijek nad Ormiankami. Tym samym biało-czerwone zmagania w grupie eliminacyjnej zakończyły na trzecim miejscu.