Turnieje Wolności: DKS Gaudium Zamość i Kłos Chełm wygrali pierwsze zawody eliminacyjne

grass 2616911 1920 2022 09 15 201858

Drużyny DKS Gaudium Zamość i Kłosa Chełm wygrały pierwsze turnieje eliminacyjne do tegorocznej edycji piłkarskich Turniejów Wolności. Oba zespoły zapewniły sobie miejsca w turnieju finałowym, który odbędzie się 9 października w Zamościu.

Ekipa DKS Gaudium okazała się najlepsza w Tomaszowie Lubelskim, gdzie w finale zwyciężyła GKS Pogoń 96 Łaszczówka 2:1, a Kłos w Izbicy w decydującym spotkaniu pokonał UKS Jedynkę Krasnystaw 2012 5:0.

Kolejne turnieje eliminacyjne są zaplanowane w Parczewie (17 września) i Łomazach (dzień później). Następnie zawody odbędą się jeszcze w Turobinie i Międzyrzecu Podlaskim. W turniejach grają dziewczynki w wieku do lat 12. oraz chłopcy w wieku do lat 11. W każdym z turniejów eliminacyjnych może wziąć udział maksymalnie szesnaście drużyn składających się z dziesięciu zawodników. Mecze są prowadzone przez licencjonowanych sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.