W Lublinie grają w badmintona. Trwają kwalilfikacje do ORLEN Polish International

badminton gca86809fc 1920 2022 09 22 082612

W hali Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki w Lublin rozpoczął się turniej badmintona ORLEN
Polish International. Na razie trwają kwalifikacje do turnieju głównego.

Świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów Dominik Kwinta pokonał Kanadyjczyka Joshuę Wanga oraz Ukraińca Ivana Medynskiego, a jedna z młodych polskich nadziei Mateusz Golas uległ zawodnikowi z Tajlandii. Mistrz Polski Krzysztof Jakowczuk szybko odprawił ukraińskiego zawodnika Danylo Skrynnika, za to sensacyjnie przegrał w kolejnej rundzie z jednym z zawodników kadry juniorskiej Maksymilianem Danielakiem. Dziś (22.09) dokończenie kwalifikacji i start turnieju głównego.

Zmagania badmintonistów rozpoczynają się o 9.00 i trwają do wieczora. Wstęp na zawody jest bezpłatny.