Wisła pokonała KKS Kalisz. Szóste zwycięstwo puławian

bq8v3987 2022 09 24 180359

Piłkarze Wisły Puławy wygrali z KKS-em Kalisz 3:1 w meczu 12. kolejki II ligi. Puławianie objęli prowadzenie w  6 minucie po bramce Adriana Paluchowskiego, który udanie zakończył kontratak. W 17 min. wyrównał z rzutu karnego Piotr Giel.

Kolejne bramki padły już po przerwie. Najpierw na 2:1 podwyższył w 51 min. z rzutu karnego Mateusz Klichowicz, a trzecią bramkę w 69 min. zdobył Dominik Banach.

Bardzo zadowolony ze zwycięstwa był trener Wisły Mariusz Pawlak: – Mój zespół wykonał bardzo dobrą pracę. Graliśmy z dobrym zespołem. Przecież wyeliminował Widzew w Pucharze Polski, przy wysokim wyniku. Potrafią grać przede wszystkim bardzo dobrze ofensywnie. A każdy ma problemy w defensywie, tak jak my, bo my też tracimy bramki. Cieszę się, dawno nie wygraliśmy w Puławach. Kibice pomagali i dopingowali. To bardzo przyjemne.

To szósta wygrana Wisły, która ma w sumie 20 pkt.