Co dzieje się w Chatce Żaka?
Warsztaty, występy artystyczne, strefa gier, sesje RPG, speed friending i silent disco – to wszystko będzie czekało na studentów lubelskich uczelni w ramach wydarzenia „Wolna Chatka”.
– Już nie możemy się doczekać, aż studenci po wakacyjnej przerwie znów zawitają do naszej Chatki Żaka. Na początek roku akademickiego mamy dla nich wydarzenie, podczas którego będą mogli zapoznać się z naszą działalnością, poznać kuratorów, zespoły z nami związane, a także zapytać nas o wszystkie nurtujące kwestie. Zapraszamy tych, co w Chatce Żaka bywają regularnie, ale również tych, którzy jeszcze nigdy u nas nie byli. Jestem przekonana, że zostaniecie z nami na dłużej – mówi dyr. Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka Izabela Pastuszko.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!
Wieczór w Filharmonii
Zaglądamy dziś także do Filharmonii Lubelskiej: „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci” – to tytuł dzisiejszego, wieczornego koncertu symfonicznego, na który zaprosi państwa Karol Wiewiórka. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Koncert „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci”, rozpocznie się o godz.19.00.
Machina na żywo w Radiu Lublin
Machina (eks – Deluxe) to polski zespół rockowy założony w Lublinie. W 2010 r. wydał demo pt. „Moje Przeznaczenie”. W nagraniach wzięli udział Maria Dobrzańska (BAJM) oraz Piotr Cugowski. W grudniu 2019 r. zespół wydał debiutancką płytę „Czarodzieje Pustych Słów” pod okiem włoskiego producenta muzycznego Giuseppe „DUALIZED” Bassi, która zebrała bardzo pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych i publiczności. Koncert rozpocznie się o godz.19.00.
O kabarecie CZART w MBP w Lublinie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę „Śmiechu wartość – historia kabaretu CZART”.
Ekspozycja prezentuje losy kabaretu CZART, który przez dekady bawił lubelską publiczność w legendarnej kawiarni Czarcia Łapa. Wiele czartowskich piosenek stało się przebojami, między innymi „Piosenka wstępna” czy „Cyganka”, a każda premiera była wielkim wydarzeniem, które szeroko komentowano na łamach lubelskiej prasy. Na wystawie będzie można podziwiać unikatowe fotografie, oryginalne afisze oraz inne pamiątki zgromadzone przez członków kabaretu. Część zbiorów pochodzi również z zasobów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.
Szerzej o tej ekspozycji mówić będziemy w Drugiej Połowie Dnia, po godz.13.00.
Fot. umcs.pl